W dniu 25 marca 2017 r., w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Turku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wystartowało około 180 zawodników z 27 klubów Oyama karate. Ich organizatorem był Turkowski Klub Karate z Sensei Włodzimierzem Rygiertem 4 dan na czele. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Turku. Patronat nad Mistrzostwami objęli: Burmistrz Miasta  Turku oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate. 

Zawody otworzył Zastępca Burmistrza Pan Jerzy Kurzawa, który z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 dan, otrzymał komplet jubileuszowych publikacji wydanych z okazji XXV lecia Oyama Karate w Polsce wraz z podziękowaniami za pomoc i owocną współpracę. Szef OYAMA PFK wyraził także wyrazy wdzięczności i gratulacje Sensei Włodzimierzowi Rygiertowi za zorganizowanie Mistrzostw Polski na wzorcowym poziomie, a następnie wręczył mu pamiątkową tabliczkę. Sędzią Głównym Mistrzostw Polski był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

Reprezentacja naszego klubu składała się z 3 zawodniczek: Katarzyny Klimowicz, Michaliny Jenżak oraz Justyny Jaworskiej. Opiekę trenerską nad zawodniczkami sprawował Sensei Andrzej Suwała 4 dan.

Miło nam poinformować, że Katarzyna Klimowicz wywalczyła brązowy medal w kategorii junior młodszy dziewczęta. Michalina i Justyna dotarły do 1/8 finału.

 

Gratulujemy, OSU!