W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach Knockdown i Semi-knockdown, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorem tych bardzo udanych Mistrzostw był Białostocki Klub Oyama Karate z Shihan Witoldem Choińskim 5 dan na czele.

W imieniu Prezydenta Miasta Białegostoku zawody uroczyście otworzył Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Pan Artur Wojtkowski. W otwarciu wziął także udział, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Pan Wojciech Janowicz oraz Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jan Dyduch (8 dan). Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 5 dan. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęły: TVP-3, Radio BIAŁYSTOK, Radio AKADERA i Gazeta WSPÓŁCZESNA.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym, za co Hanshi Jan Dyduch serdecznie podziękował Shihan Witoldowi Choińskiemu. W czasie ceremonii otwarcia Mistrzostw, prezes Białostockiego Klubu Oyama Karate otrzymał także od swoich zawodników, okazały puchar w dowód wdzięczności za blisko 20–letnią owocną pracę sportowo-szkoleniową i wychowawczą.

Nasz klub reprezentowało 3 zawodników. Wszyscy zasłużyli na słowa uznania, szczególnie zaś Marcin Bitner zajmując w konkurencji semi- knockdown w wadze do 70 kg 3 miejsce. Opiekunem i trenerem naszych zawodników biorących udział w tych prestiżowych zawodach jest sensei Andrzej Suwała 3 dan.

GRATULUJEMY, OSU!