VIII Turniej NKSW Wulkan w kata – 6.12.2009

6 grudnia 2009 został zorganizowany VIII Turniej NKSW Wulkan w konkurencji kata. Uroczystego otarcia zawodów dokonał Shihan Jan Dyduch 7 dan- prezes Oyama Polskiej Federacji Karate. W zawodach wystartowało 91 zawodników z Kozienic, Zwolenia, Łodzi i Jedlni- Letnisko. Sędzią głównym był Sensei Andrzej Suwała 2 dan Do południa odbyły się dwa egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu- promowano łącznie 122 osoby. Egzaminatorem był Shihan Jan Dyduch 7 dan z Krakowa.

Sponsorzy:
PC Telecom Sergiusz Wróblewski
Urząd Miasta Kozienice
SKOK przy Elektrowni Kozienice
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK
Puchary przygotowała Firma Atlantis- Dariusz Gadecki

Wyniki:
Białe pasy:
Kat. przedszkolak
1 miejsce- Winicjusz Fila (Kozienice)
2 miejsce- Jakub Wójcik (Kozienice)
3 miejsce- Michał Czerwiński (Kozienice)
Kat. dziecko
1 miejsce- Katarzyna Nowak (Łódź)
2 miejsce- Bartosz Wieczorek (Łódź)
3 miejsce- Aleksandra Wojas (Kozienice)
Kat. młodzik 
1 miejsce- Jakub Janaszewski (Łódź)
2 miejsce- Bartosz Kwiatkowski (Łódź)
3 miejsce- Aleksander Niewola (Łódź)
Kat. kadet
1 miejsce- Krzysztof Goliński (Łódź)
2 miejsce- Lorenco Wałęka ( Kozienice)
3 miejsce- Monika Boroch (Zwoleń)
Kolorowe pasy:
Kat. dziecko 1 miejsce- Łukasz Suwała (Kozienice)
2 miejsce- Jan Cieślakowski (Kozienice)
3 miejsce- Iza Zubrzycka (Zwoleń)
Kat. młodzik
1 miejsce- Dymitr Bujakowski (Kozienice)
2 miejsce- Gabriel Cwil (Kozienice)
3 miejsce- Marcel Walos (Kozienice)
Kat. kadet:
1 miejsce- Kacper Abramczyk (Kozienice)
2 miejsce- Paweł Kisiołek (Łódź)
3 miejsce- Michał Piotrowski (Łódź)
Kat. junior:
1 miejsce- Damian Kłos (Kozienice)
2 miejsce- Sławomir Chamera (Kozienice)
3 miejsce- Jakub Fijoł (Kozienice)
Kat. junior starszy:
1 miejsce- Jakub Chołuj (Kozienice)
2 miejsce- Mateusz Pelc (Kozienice)
3 miejsce- Joanna Kuna (Kozienice)
Kat. senior:
1 miejsce- Michał Musielewicz (Jedlnia Letnisko)
2 miejsce- Tomasz Duma (Jedlnia Letnisko)
3 miejsce- Piotr Chojnacki (Jedlnia Letnisko)

Gratulujemy, OSU!

Puchar Polski OYAMA TOP , Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK

21 i 22 listopada 2009 w Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP / knockdown/ oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów w semi- knockdown, pod patronatem Pana Marka Obrębalskiego- Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz Shihan Jana Dyducha 7 dan- szefa Oyama Polskiej Federacji Karate. W dwudniowym turnieju wystartowało blisko 200 zawodników z 31 klubów Oyama Karate i 3 klubów Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majdą na czele. W OYAMA TOP, jak co roku, dodatkową dramaturgię stworzył test tameshiwarii, przeprowadzony w gronie finalistów. Każdy senior musiał łamać deski kantem dłoni (shuto), oraz łokciem (hiji). Jak się okazał, w efekcie wyrównanych i zaciętych walk, ilość złamanych desek, bardzo często miała decydujące znaczenie dla końcowych wyników w konkurencji knockdown. W uroczystej części zawodów, grupa Sensei Andrzeja Tomiałowicza 3 dan z Lubskiego Klubu OYAMA Karate wykonała efektywny pokaz z użyciem broni i technik samoobrony. Sensei Paweł Pajdak w imieniu Związku i AWF w Katowicach, wręczył uprawnienia karate, Sensei Włodzimierz Rygiert 3 dan (Turek) został uhonorowany przez Shihan Jana Dyducha okolicznościowym listem gratulacyjnym.

Wyniki naszych zawodników:
Knockdown- seniorzy, plus 80 kg :
1 miejsce- Łukasz Łuczyński
Semi knockdown- seniorzy, do 80 kg
2 miejsce- Michał Musielewicz
Semi knockdown- juniorki młodsze, plus 55 kg
1 miejsce- Justyna Pietrzyk
Semi knockdown- juniorzy młodsi, do 70 kg
1 miejsce- Sławomir Chamera
Semi knockdown- juniorzy starsi, do 70 kg
1 miejsce- Damian Krok
Semi knockdown- juniorzy starsi, plus 55 kg
2 miejsce- Krzysztof Pietrzyk

Gratulujemy. OSU!

Ogólnopolskie Mistrzostwa Podkarpacia, Tarnobrzeg 17.10.2009

W dniu 17 października w Tarnobrzegu odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Podkarpacia. Turniej zorganizowany został przez Tarnobrzeski Klub Oyama Karate z sensei Grzegorzem Uzarem 1 dan na czele. W turnieju wystartowało 110 zawodników zrzeszonych w Oyama Karate i Kyokushinkai Karate. Z naszego klubu wystartowało 13 zawodników. Ośmiu z nich debiutowało na zawodach kumite. Obowiązki kierownika ekipy i zarazem sędziego sprawował sensei Andrzej Suwała 2 dan.

Wyniki:
Juniorki młodsze:
Kat. plus 60 kg
1 miejsce – Justyna Pietrzyk
Juniorzy młodsi:
Kat plus 60 kg
2 miejsce- Sławomir Chamera
Juniorzy starsi:
Kat. do 70 kg
3 miejsce- Wojciech Krauze
Kat. plus 70 kg
3 miejsce- Damian Krok
Seniorzy:
Kat. do 70 kg
2 miejsce- Tomasz Duma
Kat. plus 75 kg
3 miejsce- Albert Lenarcik
3 miejsce- Michał Musielewicz

Gratulujemy. OSU!

7 Turniej w kata NKSW Wulkan

W dniu 14 czerwca 2009 o godz. 12.00 na hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbył się 7 Turniej w kata NKSW Wulkan w którym wystartowało 117 zawodniczek i zawodników z Łodzi, Zwolenia, Jedlni- Letnisko i Kozienic.

Turniej uświetnił swą obecnością starosta powiatu kozienickiego pan Janusz Stąpór. W części oficjalnej prezes NKSW Wulkan Andrzej Suwała wręczył panu Sergiuszowi Wróblewskiemu – firma PC Telecom okolicznościową tabliczkę w podziękowaniu za rozwój karate w Kozienicach. Ponadto wyróżnieni zostali sempai: Łukasz Łuczyński, Krzysztof Pietrzyk, Damian Krok, Jakub Chołuj, Marcin Bitner, Jakub Pioś – za wybitne wyniki sportowe w kumite w roku szkolnym 2008/2009.  Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Suwała 2 dan, któremu asystowali sensei Adam Sochan 2 dan i sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc materialną:

  1. PC Telecom – Sergiusz Wróblewski
  2. SKOK Kozienice – Grzegorz Przybysz
  3. Firma budowlana – Albert Lenarcik

Wyniki:

BIAŁE PASY

Kat. Przedszkolak:

1 miejsce: Aleksandra Nowakowska
2 miejsce: Oskar Wójcik
3 miejsce: Laura Bartosiewicz

Kat. dziecko:

1 miejsce: Jakub Janaszewski
2 miejsce: Filip Zawodnik
3 miejsce: Anna Konaszewska

Kat. młodzik:

1 miejsce: Michał Piotrowski
2 miejsce: Kinga Krawczyk
3 miejsce: Lidia Janaszewska

Kat. kadet:

1 miejsce: Bartosz Pawlicki
2 miejsce: Ada Markowska
3 miejsce: Łukasz Luśtyk

 

KOLOROWE PASY

Kat. dziecko:

1 miejsce: Patryk Gałaj
2 miejsce: Łukasz Suwała
3 miejsce: Mateusz Babula

Kat. młodzik:

1 miejsce: Marcel Walos
2 miejsce: Mariusz Jagiełło
3 miejsce: Krzysztof Celuch

Kat. kadet:

1 miejsce: Kacper Abramczyk
2 miejsce: Dawid Rusek
3 miejsce: Patryk Bronisz

Kat. junior:

1 miejsce: Krzysztof Pietrzyk
2 miejsce: Mateusz Pelc
3 miejsce: Sławomir Chamera

Kat. junior starszy

1 miejsce: Jakub Chołuj
2 miejsce: Damian Krok
3 miejsce: Mateusz Jagiełło

Kat. senior:

1 miejsce: Tomasz Duma
2 miejsce: Michał Musielewicz
3 miejsce: Łukasz Łuczyński

Puchar Europy – Bydgoszcz

W dniach 16-17 maja 2009 roku, w Bydgoszczy rozegrane zostały zawody Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Semi-knockdown i Knockdown. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, OYAMA Międzynarodowa Federacja Karate i OYAMA Polska Federacja Karate. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Oyama Karate PAŁAC. Przez dwa dni w hali widowiskowo – sportowej „Łuczniczka” rywalizowało ponad 300 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kanady, Niemiec, Armenii, USA, Japonii, Estonii, Francji i Holandii, wśród nich piątka z Nadwiślańskiego Klubu Sportów Walki WULKAN.

     Nasze wyniki:

     Seniorzy – knockdown :

  • Kat. plus 90 kg – 1 miejsce Łukasz Łuczyński
  • Kat. plus 90 kg – 3 miejsce Jakub Pioś

     Juniorzy starsi – semi-knockdown:

  • Kat. do 75 kg –  1 miejsce Damian Krok

     Juniorzy młodsi – semi-knockdown:

  •  kat. do 75 kg – 1 miejsce Krzysztof Pietrzyk

Wspaniałe wyniki to w dużej mierze zasługa trenerów. Seniorów przygotowywał sensei Andrzej Suwała 2 dan. Natomiast juniorzy trenowali pod czujnym okiem sempai Roberta Zychla 2 kyu.

Łukasz Łuczyński ponownie Mistrzem Europy!!!

W XIX Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK w Hadze, reprezentanci Oyama Polskiej Federacji Karate: Marta Szostak i Łukasz Łuczyński zdobyli złote medale! Debiutujący w tych trudnych zawodach: Joanna Florczyk, Sosnowiec, Tomasz Krysiak, Lubsko i Leszek Kobus, Białystok odpadli w eliminacjach.Warto przypomnieć, że Marta Szostak, Warszawa-Tygrys (trener klubowy Sensei Grzegorz Sakowicz 3 dan) oraz Łukasz Łuczyński, Kozienice (trener klubowy Sensei Andrzej Suwała 2 dan) obronili swoje tytuły mistrzowskie zdobyte rok temu. Zawody te, jak co roku, zorganizowane zostały przez słynny Klub KAMAKURA, pod auspicjami IBK Kyokushinkai na czele z jej szefem- Kancho Gerardem Gordeau 9 dan. W ringowych pojedynkach, w formule knockdown (m.in. z hiza geri jodan z przechwytem) wzięli udział zawodnicy różnych dyscyplin walki, styli oraz organizacji karate z szeregu państw. Najgroźniejszymi przeciwnikami okazali się Rosjanie, Turcy, Irańczycy i gospodarze. Kierownikiem naszej ekipy oraz arbitrem zawodów był sędzią międzynarodowy – Shihan Józef Pietras 5 dan, Kraków-Tora San. Gratulacje dla Łukasza i trenera. OSU!