W dniach od 7 do 20 lipca 2007 roku Klub nasz przebywał na obozie sportowym w Pogorzelicy nad morzem. razem z nami w ośrodku CIS  przebywały dwa inne kluby oyama karate, a mianowicie Bydgoski Klub Oyama Karate „Pałac” ( sensei Sławomir Posłuszny 3 dan) oraz Dolnośląski Klub  Oyama Karate z Wrocławia ( sensei Grzegorz Trzeciak 2 dan ).

Kadrę instruktorska naszego klubu stanowili:
Sensei Andrzej Suwała 2 dan- instruktor oyama karate, nauczyciel WF
Sempai Robert Zychla 2 kyu- instruktor oyama karate
Sempai Piotr Bednarek 3 kyu- nauczyciel WF

Na obozie przebywało 49 zawodników naszego klubu. Organizowane były wspólne treningi w w/w klubami co sprzyjało wspólnej integracji pomiędzy zawodnikami z różnych miast. W danich 13 i 14 lipca treningi prowadził shihan Józef Pietras 5 dan. W ramach  szkolenia shihan przeprowadził miedzy innymi szkolenia dla dzieci, kilka treningów dla zaawansowanych zawodników oraz wspólny trening na plaży. W Pogorzelicy spotkaliśmy również klub oyama karate z Legnicy ( sensei Andrzej Hodana 3 dan) z którym zorganizowaliśmy o zachodzie słońca trening na plaży. Rozruchy poranne odbywały się głównie na plaży i bardzo często bez względu na pogodę wracaliśmy w mokrych kimonach do ośrodka. W trakcie obozu zorganizowane zostały dwa turnieje karate tj. Turniej Ducha Walki ( walka z instruktorem) oraz Turniej w konkurencji kata. Trening kumite który przeprowadził sensei Andrzej Suwała niektórzy będą pamiętali bardzo długo. Niektóre treningi były tak wyczerpujące, że pewien zawodnik przynosił karteczki ze zwolnieniem od pani pielęgniarki. HA, ha, ha.

Ponadto na obozie miało miejsce szerg innych atrakcji, a mianowicie:
– wycieczka do Kołobrzegu
-rejs statkiem w morze
– zwiedzanie latarni morskiej
– zwiedzanie okrętu muzeum 
– zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego
– pobyt na poligonie wojskowym ( przejazd amfibią na gąsienicach , strzelnica)
-wycieczka do Zieleniowa – miasteczko w style „Dzikiego Zachodu”
– przejażdżka łodzią motorową i na bananie po morzu
– przejażdżka kolejką wąskotorową do Trzęsacza – Kościół na klifie.
– koncert multiinstrumentalisty

Katarzyna Trzeciak i Beata Machynia z Wrocławia zorganizowały bal gałganiarza. Odbył się również drużynowy konkurs plastyczny. Tematem było godło Polski które należało ułożyć z szyszek sosnowych. Jury w składzie Agnieszka Lichańska, Łukasz Łuczyński oraz Jakub Pioś ogłosili zwycięzców.  
Najmłodszym, a zarazem najsympatyczniejszym uczestnikiem obozu była córeczka sempai Jasia mająca zaledwie roczek. Dziewczęca część uczestników z powodzeniem mogła rozwijać instynkt macierzyński przy wózeczku Anastazji.

Jak co roku na koniec obozu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Już n utęsknieniem czekamy na kolejny wyjazd na obóz.