IV Turniej Kata NKSW „Wulkan”

16 grudnia na hali sportowej przy ulicy Głowaczowskiej rozegrano IV Turniej w Kata zorganizowany przez NKSW Wulkan w Kozienicach. W turnieju wzięło udział 126 zawodników z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Zwolenia, Jedlni – Letnisko oraz Kozienic.

W części oficjalnej sensei Andrzej Suwała 2 dan powitał wszystkich przybyłych zawodników, rodziców oraz sympatyków karate. Po ceremonii sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan przeprowadził rozgrzewkę. Zawodnicy z białymi pasami podzieleni zostali na 4 grupy wiekowe i z pomocą sempai: Łukasza Łuczyńskiego 1 kyu, Roberta Zychla 2 kyu, Piotra Cieślika 2 kyu, Anety Jemioł 4 kyu mieli szanse na powtórzenie przed turniejem obowiązujących form kata. Po rozegraniu konkurencji dla białych pasów nastąpiło wręczenie wszystkim zawodnikom nagród za uczestnictwo które ufundowane zostały przez firmy: SKOK Kozienice, Western Union. Następnie zawodnicy którzy wygrali w poszczególnych kategoriach wiekowych stanęli na podium. Sensei zasiadający w komisji sędziowskiej wręczali atrakcyjne puchary z logo klubu wykonane przez firmę Sutemi z Wadowic. Przepiękne dyplomy zaprojektował  sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan. W dalszej części turnieju rozegrane zostały konkurencje dla kolorowych pasów. Fundatorem nagród za pierwsze miejsca w postaci Pen Drivów 2 GB była firma PC TELECOM Sergiusza Wróblewskiego. Nagrody za  drugie i trzecie miejsca ufundowały firmy SKOK Kozienice oraz Wester Union. Do pomocy włączyła się również „ Solidarność” przy Elektrowni Kozienice. Koordynatorem działań polegających na pozyskaniu nagród był sempai Grzegorz Przybysz. Baner okolicznościowy wykonała firma Tomasza Kitowskiego z Piotrkowa Trybunalskiego. W rolę „nadwornego” fotografa i operatora kamery wcielił się sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan. Reportaż z naszego turnieju wyemitowała kozienicka telewizja kablowa.

Komisja sędziowska:

 • Andrzej Suwała 2 dan (Kozienice)
 • Piotr Przybysz 2 dan (Łódź)
 • Adam Sochan 2 dan (Łódź)
 • Dariusz Szulc 2 dan ( Piotrków Trybunalski)
 • Krzysztof Brachacz 1 dan ( Piotrków Trybunalski)
 • Jarosław Smolarski 1 dan ( Łódź)

Wyniki

BIAŁE PASY

Kat. przedszkolak:

1 miejsce- Anna Konaszewska ( Kozienice)
2 miejsce- Łukasz Suwała (Kozienice)
3 miejsce- Julia Kominek (Kozienice)

Kat. dziecko:

1 miejsce- Justyna Jaworska (Kozienice)
2 miejsce- Dominik Krawiec (Zwoleń)
3 miejsce- Zofia Szypuszyńska (Piotrków Trybunalski)

Kat. młodzik:

1 miejsce- Marcel Walos (Kozienice)
2 miejsce- Zuzanna Krajewska (Łódź)
3 miejsce- Michał Piotrowski (Łódź)

Kat. kadet:

1 miejsce- Adam Klejman  (Łódź)
2 miejsce- Łukasz Głowiński (Łódź)
3 miejsce- Oskar Ciesielski ( Łódź)

KOLOROWE PASY

Kat. dziecko:

1 miejsce- Krzysztof Celuch (Kozienice)
2 miejsce- Gabryś Cwil (Kozienice)
3 miejsce- Jakub Szymański (Kozienice)

Kat. młodzik:

1 miejsce- Kacper Abramczyk (Kozienice)
2 miejsce- Kacper Kitowski ( Piotrków Trybunalski)
3 miejsce- Maciej Makarewicz (Kozienice)

Kat. kadet:

1 miejsce- Paweł Abratkiewicz (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Damian Kłos (Kozienice)
3 miejsce- Mateusz Pelc (Kozienice)

Kat. junior:

1 miejsce- Jakub Kitowski ( Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Krzysztof Pietrzyk (Zwoleń)
3 miejsce- Jakub Chołuj (Kozienice)

Kat. junior starszy:

1 miejsce-  Michał Pełka (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski)
3 miejsce- Dariusz Witkowski (Kozienice)

„Oyama Karate Koyagi Cup” Lublin 2007

W Andrychowie odbył się Puchar Polski PFK „OYAMA TOP”, w którym wystąpili czołowi zawodnicy knockdown, reprezentujący 17 klubów Oyama Karate, Tezuka Group i IBK Kyokushin. Organizatorem tej prestiżowej imprezy był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 3 dan na czele. W Hali Sportowej „Beskidu”, szczelnie wypełnionej widzami, zawody otworzył Burmistrz Miasta Andrychów- Pan Jan Pietras. W uroczystej części zawodów, Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jan Dyduch wręczył tabliczki okolicznościowe: Sensei Stanisławowi Sacherowi 3 dan (Zabrze) z okazji 35-lecia i Sensei Pawłowi Pajdakowie 4 dan (Sosnowiec) z okazji 25-lecia uprawiania karate. Ponad to, Shihan Dyduch wręczył certyfikaty DAN uczestnikom międzynarodowego egzaminu mistrzowskiego z udziałem Soshu Shigeru Oyamy 10 dan. Oprócz tego, legitymacje Instruktora Sportu Oyama Karate otrzymali absolwenci kursu AWF w Katowicach. Sensei Grzegorz Sakowicz 3 dan (Warszawa) – autor zakończonego sukcesem Międzynarodowego Festiwalu Sportów Walki w Warszawie, przekazał na ręce Shihan Dyducha, puchar za zdobycie I miejsca dla grupy pokazowej OYAMA PFK Sensei Artura Niezgody 3 dan z Żagania.

Po porannych walkach eliminacyjnych, finały rozpoczęły się od konkursu łamania desek przez mężczyzn, którzy używali trzech obowiązkowych technik: Shuto, Seiken i Hiji. Przy bardzo wyrównanych walkach, wyniki tameshiwarii podobnie jak różnice w wadze ciała, miały rozstrzygające znaczenie dla większości pojedynków.

Przebieg Pucharu Polski OYAMA TOP w Andrychowie został zrelacjonowany w TVP-3 Kraków, TVP-3 Katowice, TVP-Sport oraz w regionalnej prasie i telewizji kablowej.

Nasz zawodnik ŁUKASZ ŁUCZYŃSKI potwierdził po raz kolejny swoją wyższość nad przeciwnikami zdobywając 1 MIEJSCE w kat. Plus 90 kg. Jest to jego najwyższy sukces w karierze sportowej. Mamy nadzieje ze nie ostatni.

Gratulacje! OSU!

Puchar Polski Juniorów i Seniorów PFK

W Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów PFK w konkurencji semi-knockdown, w którym wzięło udział około 160 zawodników z 35 ośrodków Oyama Karate, Tezuka Group oraz IFK Kyokushin. Wystartowali także reprezentaci OYAMA IKF z Białorusi. Organizatorem zawodów było Jeleniogórskie Centrum Oyama Karate z Sensei Rafałem Majdą 4 dan na czele. Sędzią Głównym był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec). Puchar stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Eliminacje zostały sprawnie przeprowadzone na dwóch matach. Wiele walk obfitowało w efektowne kopnięcia okrężne i obrotowe na strefę jodan. Nie zabrakło też pojedynków kończących się przez ippon czy wazaari.

Wyniki naszych zawodników:

JUNIORZY:

Kat. Do 70 kg

2 miejsce Marcin Bitner
3 miejsce Jakub Chołuj

SENIORKI:

Kat. Plus 60 kg

2 miejsce Aneta Jemioł

SENIORZY:

Kat plus 90 kg

2 miejsce Jakub Pioś

II Ogólnopolski Otwarty Turniej Juniorów w Karate w Rzeszowie – 27 X- 2007 Rzeszów

27 października 2007 rozegrany został II Ogólnopolski Otwarty Turniej Karate Juniorów zorganizowany przez Rzeszowski Klub Oyama Karate. Zawodnicy rywalizowali między sobą w konkurencji semi-knockdown (walka sportowa z pełnym kompletem ochraniaczy) w dwóch kategoriach wiekowych: junior (14-16lat), junior starszy (16-18lat) podzielonych dodatkowo na kategorie wagowe.
W zawodach rozegranych w Hali Sportowej Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Miłocinie k/Rzeszowa udział wzięli zawodnicy z 7 ośrodków Karate z całego kraju. Otwarcia zawodów dokonał Patrycjusz Mostek – Prezes Rzeszowskiego Klubu Oyama Karate. Patronat nad Turniejem objął Starosta Rzeszowski – Pan Józef Jodłowski.

Równolegle z Turniejem Juniorów odbyły się I Mistrzostwa Polski Lekarzy w Karate pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie. Turniej ten był inicjatywą kilku rzeszowskich lekarzy trenujących na co dzień w Rzeszowskim Klubie Oyama Karate.

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszego klubu zdobywając odpowiednie miejsca na podium:

Juniorzy:

Kat do 60 kg
2 miejsce – Joanna Kuna
Kat do 60 kg
3 miejsce- Zbigniew Brodowski
Kat do 70 kg
2 miejsce- Jakub Chołuj
3 miejsce- Marcin Bitner
Kat. Do 75 kg
2 miejsce –  Damian Krok
3 miejsce- Krzysztof Pietrzyk
Kat plus 75 kg
2 miejsce- Jakub Pataj

Juniorzy starsi:

Plus 75 kg
2 miejsce – Dariusz Witkowski

Gratulujemy sukcesów.
W Galerii znajdą się wkrótce zdjęcia z tej imprezy.

III Turniej w Kata NKSW Wulkan Kozienice

16 czerwca na hali sportowej przy ulicy Głowaczowskiej rozegrano III Turniej w Kata zorganizowany przez NKSW Wulkan w Kozienicach.  W turnieju wzięło udział 81 zawodników
i zawodniczek.

Skład sędziowski:

 1. SENSEI ANDRZEJ SUWAŁA 2 DAN
 2. SENSEI DARIUSZ SZULC 1 DAN
 3. SEMPAI ROBERT ZYCHLA 2 KYU
 4. SEMPAI ŁUKASZ ŁUCZYŃSKI 2 KYU

BIAŁE PASY

DZIECKO:

1 miejsce STĘPIEŃ BŁAŻEJ
2 miejsce KACPER PASZKIEWICZ
3 miejsce SZYMON OZGA

MŁODZIK:

1 miejsce PATRYK FIJAŁKOWSKI
2 miejsce MARCEL WALOS
3 miejsce OLAF MARTYNEK

KADET:

1 miejsce ADRIANNA WOŹNY
2 miejsce AGATA LUŚTYK
3 miejsce KARINA WOJCIECHOWSKA

KOLOROWE PASY

DZIECKO:

1 miejsce KAMIL KOŁTUN
2 miejsce KRZYSZTOF CELUCH
3 miejsce GABRYŚ CWIL

MŁODZIK:

1 miejsce KACPER ABRAMCZYK
2 miejsce MIŁOSZ PACAK
3 miejsce MARCIN ZUBRZYCKI

KADET:

1 miejsce DAMIN KŁOS
2 miejsce PAWEŁ ABRATKIEWICZ
3 miejsce JUSTYNA PIETRZYK

JUNIOR:

1 miejsce JOANNA KUNA
2 miejsce DAMIAN KROK
3 miejsce ZBIGNIEW BRODOWSKI

JUNIOR STARSZY:

1 miejsce KAMIL CHAMERA
2 miejsce PIOTR WINIARSKI
3 miejsce NORBERT BRODOWSKI

X Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate w Semi Knockdown 26 V 2007 – Warszawa

JUNIORZY

 • do 55 kg – 3 miejsce Zbigniew Brodowski
 • do 65 kg – 2 miejsce Marcin Bitner
 • do 75 kg – 3 miejsce Damian Krok

JUNIORZY STARSI

 • do 60 kg – 2 miejsce Norbert Brodowski
 • plus 80 kg – 2 miejsce Kamil Chamera

XII Otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji Knockdown 19 V 2007 Bielsko Biała

 • plus 90 kg – 3 miejsce Łukasz Łuczyńsk

Mistrzostwa Polski Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w Semi-Knockdown i Full Contact Karate 28.04.2007 Brzeszcze

 • plus 90 kg – 1 miejsce   Łukasz Łuczyński
 • plus 65 kg – 1 miejsce Aneta Jemioł
 • do 80 kg – 3 miejsce Piotr Bednarek