W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów z OYAMA PFK, Kyokushin TEZUKA Group, Kyokushin WKB Poland, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF. Organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele z Sensei Mirosławem Osiką 4 dan. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. W Mistrzostwach wzięli udział Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Pan Paweł Opach oraz Prezes Zarządu Oyama PFK, Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Uczestniczyli w nich także: Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Tezuka Group, Shihan Eugeniusz Stanisławek 7 dan, Wiceprezes OYAMA IKF Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan oraz Wiceprezesi World Kyokushin Budokai Poland: Shihan Paweł Juszczyk 5 dan i Shihan Sławomir Dubel 5 dan. Sędzią głównym MP był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). W czasie oficjalnej cermonii otwarcia zawodów, Hanshi Jann Dyduch 8 dan podziękował gospodarzom mistrzostw i wręczył Sesnei Mirosławowi Osice 4 dan list okolicznościowy. W tej części turnieju wręczone zostały puchary laureatom Rankingu Oyama PFK na Najlepszych Sportowców Oyama Karate w 2018 roku. Miło nam poinformować, że nasz zawodnik Gabriel Cwil 2 kyu zajął w tym rankingu 3 miejsce w kat. Senior. 

Reprezentacja naszego klubu złożona była z dwóch zawodników pod opieką Sensei Andrzeja Suwały 4 dan. 

Wyniki naszych zawodników:

Kat. Młodzieżowiec /18-22 lata/ do 80 kg:

1 miejsce- Gabriel Cwil

Kat. Młodzieżowiec /18-22 lata/ plus 80 kg

1 miejsce- Mariusz Fiet

Gratulujemy, OSU!