8 kwietnia 2017 roku  w Hali Widowiskowo-Sportowej w Iłowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite i Kata. Wystartowało 144 zawodników z 20 klubów OYAMA karate ( Bieniów, Cottbus, Darłowo, Gozdnica, Iłowa, Jasień, Jelenia Góra, Katowice Goliat, Kozienice, Legionowo, Lubsko, Nowogród Bobrzański, Słupsk, Wieliczka, Wrocław Dragon, Wrocław DKOK, Zielona Góra, Żagań) oraz z Kyokushin Tezuka Group (Wałbrzych i Strzegom). Organizatorem mistrzostw był Klub Oyama Karate FUDO z Iłowej z Sensei Wojciechem Furtakiem 2 Dan na czele. Patronat nad imprezą objął Powiat Żagański, Burmistrz miasta Iłowa i Burmistrz miasta Gozdnica. Sędzią głównym był Shihan Rafał Majda 5 Dan (Jelenia Góra). W zawodach wzięli udział m.in. Przewodniczący EKTG Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan (Wałbrzych), Członek Zarządu OYAMA PFK Shihan Waldemar Leończyk 5 dan (Słupsk) i Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 dan (Lubsko), Członek Zarządu OYAMA IKF.

Reprezentacja naszego klubu składała się z 14 zawodników. Dwanaście osób rywalizowało w konkurencji Kumite, pięć dziewcząt w konkurencji Kata. Opiekę nad reprezentacją klubu sprawowali: Sensei Andrzej Suwała 4 dan i Sensei Łukasz Łuczyński 2 dan. 

Miło nam poinformować, że najlepszą zawodniczką mistrzostw została Katarzyna Klimowicz. 

Wyniki naszych zawodników:

KUMITE:

Kat. Junior młodszy dziewczęta- 45 kg

3 miejsce- Katarzyna Klimowicz

Kat. Junior chłopcy- plus 70 kg

1 miejsce- Patryk Kowalczyk

Kat. Junior starszy dziewczęta- 60 kg

1 miejsce- Kinga Krawczyk

2 miejsce- Justyna Jaworska

Kat. Junior starszy chłopcy plus 80 kg

1 miejsce- Mariusz Fiet

Kat. Senior- plus 80 kg

3 miejsce- Marcin Baranowski

KATA:

Kat. Dziecko starsze dziewczęta

1 miejsce- Julia Kowalik

Kat. Junior młodszy dziewczęta:

1 miejsce- Katarzyna Klimowicz

2 miejsce- Michalina Jenżak

Kat. Junior dziewczęta:

3 miejsce- Olga Karaś

Kat. Junior starszy dziewczęta:

2 miejsce- Justyna Jaworska  

Gratulujemy, OSU!