W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski OYAMA Karate. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele, współpracujący z Klubem Karate „Mawashi”, reprezentowanym przez Sensei Sebastiana Wacławskiego 2 dan. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Miasta i Gminy Andrychów oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. Zawody otworzył Burmistrz Miasta Andrychów Pan Tomasz Żak, Starosta Powiatu Pan Jacek Jończyk oraz Prezes Zarządu OYAMA PFK Hanshi Jan Dyduch. Sędzią głównym MP był Shihan Paweł Pajdak 5 dan, a arbitrami maty: Shihan Witold Choiński 5 dan (Białystok), Shihan Eugeniusz Stanisławek 5 dan (Wałbrzych), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec) i Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim).

Mistrzostwa zgromadziły łącznie 429 zawodników z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, za co Hanshi Jan Dyduch serdecznie podziękował gospodarzom wręczając Sensei Jackowi Kasperkowi list gratulacyjny. W czasie ceremonii otwarcia, prezes Związku uhonorował także wielu laureatów Rankingu Najlepszych Sportowców Oyama Karate za 2013 rok. Uroczystość tą, pokaz z użyciem płonących kijów, jak również dwudniowe współzawodnictwo można było na bieżąco obserwować na imponującym telebimie.

2 (1)

Nasz klub reprezentowało 6 zawodników pod opieką sensei Łukasza Łuczyńskiego 1 dan oraz sempai Tomasza Krekory 1 kyu.

Wyniki naszych zawodników: 
kat. do 60 kg juniorów- Gabriel Cwil- 1 miejsce
kat. do 75 kg juniorów- Karol Majewski- 1 miejsce
kat. do 65 kg juniorów starszych- Adam Cieślakowski- 3 miejsce
kat. do 80 kg juniorów starszych- Jakub Sękulski- 3 miejsce
Serdecznie gratulujemy, OSU!