W dniach 13-14 kwietnia 2013 r. w Moszczenicy K/Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa  Polski OYAMA Karate w konkurencjach kumite,  w których wzięło udział blisko 397 zawodników z 43 klubów (w tym z 2 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin Matsushima).W Mistrzostwach Polski udział wzięło 11 zawodników naszego klubu.

Organizatorem tej udanej imprezy był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI  z sensei Dariuszem Szulcem 3 dan na czele. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Wojewody Łódzkiego Pani Jolanty Chełmińskiej przy organizacyjnym wsparciu Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego  Pana Krzysztofa Chojniaka i władz samorządowych Gminy Moszczenica. Zawody otworzyła Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska oraz Prezes Zarządu  OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jan Dyduch 8 dan. W Mistrzostwach wziął także udział  Dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan Sędzią głównym MP  był Shihan Paweł Pajdak 5 dan. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym, za co Hanshi Jan Dyduch serdecznie podziękował  Sensei Dariuszowi Szulcowi. W czasie ceremonii otwarcia, prezes Związku wręczył także efektowne puchary laureatom Rankingu OYAMA PFK za 2012 rok. Imprezę uświetnił imponujący występ grupy pokazowej pod kierunkiem Sensei Andrzeja Tomiałowicza 4 dan (Lubsko).

Wyniki naszych zawodników:
Juniorzy starsi:
Kat. do 65 kg
2 miejsce- Adam Cieślakowski
Juniorzy:
Kat. do 60 kg
1 miejsce- Mateusz Wieczorek
2 miejsce- Gabriel Cwil
Kat. do 70 kg
2 miejsce- Karol Majewski

Gratulujemy, OSU!