W Hali Sportowej Com–Com Zone w Krakowie-Nowej Hucie, odbył się Ogólnopolski Mityng Oyama Karate. W jego ramach przeprowadzono : kurs sędziowski poświęcony Kata, szkolenie w zakresie form z kijem (bo) i pałką (tonfa), trening walki z użyciem zaawansowanych kombinacji w knockdown karate oraz zgrupowanie kadry OYAMA PFK przed Mistrzostwami Europy OYAMA IKF w Estonii. W Mityngu wzięło udział przeszło 70 trenerów, instruktorów, sędziów oraz zawodników Oyama karate z 29 klubów. Shihan Paweł Pajdak 5 dan przeprowadził kurs sędziowski w zakresie kata, pod kątem MP w Rzeszowie i ME w Estonii. Oprócz omówienia i demonstracji kluczowych sekwencji poszczególnych kata, Sędzia Główny Związku dokonał także przeglądu wszystkich form z kijem. Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan, przeprowadził szkolenie w kata z Tonfą (Tonfa kihon-1, 2, 3, Taizan), podkreślając techniczny i dynamiczny aspekt wykonywanych form. Hanshi Jan Dyduch 8 dan zrealizował trening w zakresie taktyki walki z użyciem opadających oraz okrężnych technik nożnych (Uchi/soto otoshi kakato geri oraz Ushiro mawashi geri jodan/gedan).

W uroczystej części Mityngu, Hanshi Jan Dyduch wręczył: pamiątkowe puchary- laureatom Rankingu na Najlepszych Sportowców Oyama Karate w Polsce w 2010 roku, trzyletnie licencje – kadrze sędziowskiej Związku, legitymacje instruktora sportu w Oyama karate- absolwentom kursu w AWF w Katowicach oraz oficjalne powołania do Reprezentacji OYAMA PFK celem wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Europy OYAMA IKF w Estonii.

Reprezentacja naszego Klubu podczas mityngu przedstawiała się następująco: sensei Andrzej Suwała 3 dan, sensei Marek Łagoda 1 dan, sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan, sensei Łukasz Łuczyński 1 dan, sempai Tomasz Krekora 1 kyu.

Sensei Łukasz Łuczyński 1 dan otrzymał pamiątkowy puchar za 1 miejsce w Rankingu dla najlepszego seniora w 2011. Ponadto otrzymał oficjalne powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy w Estonii.

Sensei Andrzej Suwała 3 dan otrzymał pamiątkowy puchar za nagrodę specjalną w Rankingu – „Upowszechnianie Oyama Karate w Polsce i sukcesy w pracy trenerskiej” oraz licencję sędziego kumite na najbliższe trzy lata.

Serdecznie gratulujemy, OSU!