22 maja 2010 r w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown. Turniej zorganizował Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI, pod kierownictwem Sensei Dariusza Szulca 2 dan we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Zawody otworzyli Wiceprezydent Miasta Pan Andrzej Kacperek i Prezes OYAMA PFK Jan Dyduch.

Sędzią Głównym był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec). Obowiązki arbitrów maty wypełniali: Shihan Eugeniusz Stanisławek 5 dan (Wałbrzych) oraz Sensei: Witold Choiński 3 dan (Białystok), Bogdan Plewka 3 dan (Lubliniec) i Sensei Robert Bretner 3 dan (Kraków). W zawodach wziął także udział Dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych- Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan (Kraków).

Do półfinałów włącznie, rywalizacja odbywała się na dwóch matach z podziałem na juniorów i juniorów starszych. Walki stały na dobrym poziomie sportowym, szczególnie w tej drugiej kategorii wiekowej. Generalnie imponowały dziewczęta, których zacięte i wyrównane pojedynki, nie rzadko rozstrzygały się dopiero przez różnicę wagi ciała lub po ostatniej dogrywce.
Zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone.

Towarzyszyli im dziennikarze TVP 3 i regionalnej prasy.
Nie zabrakło przedstawicieli z ośrodków dotkniętych lub zagrożonych przez powódź, których szczególnie serdecznie powitała piotrkowska publiczność.

Wyniki NKSW Wulkan:        
Kat juniorki plus 55 kg:
1 miejsce- Justyna Pietrzyk 
Kat. juniorzy starsi do 70 kg:
3 miejsce- Marcin Bitner
Kat. juniorzy starsi do 75 kg:
1 miejsce- Damian Krok
Kat. juniorzy starsi do 80 kg:
2 miejsce- Krzysztof Pietrzyk

Damian Krok zdobył ponadto puchar najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów 2010.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów. OSU!