W sobotę 8 marca 2014 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 52 w Lublinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w konkurencjach kumite (walki). Organizatorem zawodów był Klub Oyama Karate Lublin z sensei Marcinem Majczakiem 3 dan na czele. Imprezę objął swoim patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Krzysztof Hetman. Patronat medialny sprawowały gazety: Kurier Lubelski oraz Dziennik Wschodni. Sędzią głównym zawodów był Shihan Witold Choiński 5 dan z Białegostoku. W zawodach wystartowało 175 zawodników z 9 ośrodków Oyama Karate: Białegostoku, Warszawy, Radomia, Kozienic, Krosna, Lublina, Rzeszowa, Tarnobrzega i Jasła. Walki rozegrano w konkurencjach: demo kumite dzieci (walki pokazowe), lekki kontakt – młodzik i junior młodszy oraz semi knockdown – junior, junior starszy i senior. Podczas popołudniowego, oficjalnego rozpoczęcia zawodów organizator przywitał zaproszonych gości: Prezesa Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin – Shihan Jacka Czernieca 5 dan, delegację Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka w osobie Pani Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin – Iwony Haponiuk, delegowanego w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana – Pana Grzegorza Łatę z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrekcje i przedstawicieli szkół w których Klub Oyama Karate Lublin prowadzi szkolenia. Za wsparcie finansowe przy organizacji turnieju podziękowania z rąk organizatora odebrał wieloletni sponsor Klubu Oyama Karate Lublin – Prezes Euro-projekt Sp. z o.o. – Pan Roman Rogalski.

Nadwiślański Klub Sportów Walki „Wulkan” reprezentowało 9 zawodniczek i zawodników. Opiekunem naszych zawodników podczas mistrzostw był sensei Łukasz Łuczyński 1 dan. W sumie zdobyliśmy 5 pucharów.

Wyniki naszych zawodników:

kat. junior do 60 kg 
1 miejsce- Gabryś Cwil
kat. junior do 65 kg
1 miejsce- Mateusz Wieczorek
kat. junior do 75 kg
2 miejsce- Karol Majewski 
kat. junior starszy do 65 kg
1 miejsce- Adam Cieślakowski
kat. junior starszy do 80 kg
1 miejsce- Jakub Sękulski

Gratulujemy, OSU!