W dniu 7 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama Polskiej Federacji Karate w Kumite i Kata. W turnieju wystartowało 248 zawodników w konkurencjach walk i 169 w demonstrowaniu form Kata. Patronat Honorowy na imprezą objął Burmistrz Gminy Kozienice Pan Piotr Kozłowski. 

       W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice, Pan Rafał Sucherman, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach i Pan Jarosław Traczyk, Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach. 

           Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Pan Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice oraz Sensei Andrzej Suwała 4 dan, Prezes Nadwiślańskiego Klubu Sportów Walki Wulkan w Kozienicach. 

            Cieszę się i jestem dumny, że gościmy tak wielu zawodników i tak wiele klubów z różnych miast w Polsce. Te zawody w dużej mierze są możliwe u nas dzięki Wulkanowi, naszemu klubowi na czele z prezesem Andrzejem Suwałą. Od lat ten klub jest naszą wizytówką i dzięki dyscyplinie, pracowitości i osiągnięciom sportowym cieszy się zasłużonym szacunkiem w naszej społeczności. Ten klub to również wspaniały ambasador tej dyscypliny. Pokazuje, że karate kształtuje nas nie tylko fizycznie, ale kształtuje też nasz charakter, daje poczucie bezpieczeństwa, ale przy tym dba o zdrowie zawodników. To wszystko przez lata wypracowało taką pozycję karate w Kozienicach, że spokojnie organizacyjnie, ale i pod względem członków, sympatyków może równać się z siatkówką, czy piłką nożną co nie jest zjawiskiem powszechnym- mówił Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice. 

                                                     Foto: Aleksandra Mieczyńska, uroczyste otwarcie turnieju 

          Sędzią głównym turnieju był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok).  Rywalizację sportową rozgrywaną na trzech matach prowadzili sędziowie: Shihan Mirosław Osika 5 dan (Kraków), Sempai Piotr Bednarek 1 kyu (Kozienice). Sempai Tomasz Krekora 1 kyu (Kozienice), Sempai Grzegorz Przybysz 4 kyu (Kozienice). Funkcję sędziów maty pełnili: Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Shihan Bogusław Plewka 5 dan (Lubliniec), Shihan Ryszard Żółty  5 dan (Kraków), Sensei Dariusz Szulc 4 dan (Piotrków Trybunalski),  Sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan (Radom), Sensei Jarosław Hebda 4 dan (Wieliczka), Sensei Grzegorz Uzar 2 dan (Tarnobrzeg). Sensei Łukasz Łuczyński 2 dan pełnił funkcję asystenta Sensei Andrzeja Suwały 4 dan. 

            W turnieju wystartowała rekordowa liczba zawodników, reprezentujących 20 ośrodków karate:

 1. Andrychów
 2. Białystok
 3. Jelenia Góra
 4. Koło
 5. Kraków Koyama
 6. Kraków Akademia Sportu
 7. Legionowo
 8. Lublin
 9. Lubliniec
 10. Łódź 
 11. Otwock
 12. Otwock Kyokushin WKB, Bushi
 13. Piotrków Trybunalski
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Tarnobrzeg
 17. Wadowice, Kyokushin WKB Chikara 
 18. Wieliczka
 19. Wrocław
 20. NKSW Wulkan 

 

Reprezentacja naszego klubu zdobyła 8 pucharów w turnieju Kata oraz 14 w turnieju Kumite.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników przedstawiają się następująco:

TURNIEJ KATA

Foto: Franciszek Subocz, wygrany finał w konkurencji Kata

Dziecko dziewczęta:

1 miejsce-  Hanna Pałka 

2 miejsce-  Hanna Ryczkowska 

3 miejsce- Hanna Gregorczyk

Junior dziewczęta:

1 miejsce- Katarzyna Klimowicz 

2 miejsce- Michalina Jenżak 

Dziecko starsze chłopcy:

3 miejsce- Aleksander Stritzel 

Młodzik chłopcy:

3 miejsce- Bartosz Banaś 

Junior starszy chłopcy:

3 miejsce- Michał Cwil 

TURNIEJ KUMITE 

Lekki kontakt:

Foto: Franciszek Subocz, walka w lekkim kontakcie

Młodzik chłopcy do 50 kg:

2 miejsce- Jakub Walczyk

Junior młodszy dziewczęta do 50 kg:

2 miejsce- Maria Mieczyńska 

Junior młodszy dziewczęta do 55 kg:

2 miejsce- Julia Kowalik 

Junior młodszy chłopcy do 60 kg:

2 miejsce- Antoni Maciąg 

 

Semi- knockdown:

Foto: Arkadiusz Molenda, walka w semi- knockdown

Junior dziewczęta do 55 kg:

3 miejsce- Michalina Jenżak

Junior dziewczęta plus 60 kg:

3 miejsce- Nadia Kozieł 

Junior chłopcy do 65 kg:

2 miejsce- Mateusz Wójtowicz 

Junior starszy dziewczęta do 60 kg: 

2 miejsce- Karolina Ptaszek 

Junior starszy chłopcy do 65 kg:

2 miejsce- Michał Cwil 

Senior mężczyźni do 80 kg:

2 miejsce- Maciej Celuch 

3 miejsce- Igor Grudziński 

Senior mężczyźni plus 80 kg:

1 miejsce- Rafał Szymański 

2 miejsce- Paweł Szewczyk 

3 miejsce- Wojciech Krauze 

        W czasie ceremonii podsumowania turnieju puchary i dyplomy wręczali: Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice, Shihan Witold Choiński 6 dan, Sędzia Główny Zawodów, Rafał Sucherman, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Sensei Andrzej Suwała 4 dan, Prezes NKSW Wulkan. 

       Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania Panu Marcinowi Zmitrowiczowi, Dyrektorowi Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu za pomoc organizacyjną w przygotowaniu zawodów. 

OSU!