Po miesiącach regularnych treningów, przygotowaniach do Pucharu Polski OYAMA TOP Kozienice 2010, turniejach i egzaminach nadeszły wakacje, a wraz z nimi długo oczekiwany letni obóz sportowy. W tym roku obóz zorganizowany był w terminie 8 – 22 lipca. Zawodnicy naszego Klubu spędzili pełne dwa tygodnie w Łazach nad morzem.

Kadrę Obozu stanowili doświadczeni i zaprawieni w bojach: : Sensei Andrzej Suwała (kierownik), Sempai Grzegorz Przybysz (wychowawca grupy starszej), Sempai Andrzej Grzebalski (wychowawca grupy średniej), Sempai Waldemar Langa (wychowawca grupy młodszej). Kadrę wytrwale wspierali: Sensei Marek Łagoda oraz Sensei Łukasz Łuczyński. Do pomocy każdego dnia wyznaczeni byli także dwaj zawodnicy grupy starszej, którzy pełnili funkcję „pomocnik sensei-a” – ich pomoc okazała się nieoceniona.

Zakwaterowani byliśmy w ośrodku wypoczynkowym „BRYZA”. Znajome kąty (obóz 2009), znajome smaki i wiele niewiadomych – co przyniesie kolejny dzień, a każdy, trzeba przyznać, przynosił wiele nowych wrażeń, doznań i doświadczeń. Zgodnie z naszym założeniem miało być sportowo, ciekawie, wesoło i niezapomnianie…

Każdego dnia obozu odbywał się jeden trening karate dla grupy młodszej i średniej. Najstarsza grupa, ku swej wielkiej radości, trenowała bardziej intensywnie, czasami nawet cztery razy dziennie. „W nagrodę” za wytrwałość została także wyróżniona nocnym treningiem pn. „Idź w stronę światła..”.

Oprócz treningów był także czas na odpoczynek i rozrywkę. Poza spacerami, plażowaniem, kąpielami w morzu, uczestniczyliśmy w wielu wyjazdach. Na długo pozostaną w pamięci wycieczki: Gdańsk- Gdynia; Darłowo- Darłówko; Mielno; Rzepkowo- Kołobrzeg.

Jako pierwsza (12 lipca) odbyła się wycieczka do Gdańska i Gdyni – jej program był bardzo intensywny i różnorodny. W Gdyni zwiedziliśmy: niszczyciel ORP „Błyskawica”, żaglowiec „Dar Pomorza”, Oceanarium Gdyńskie, Muzeum Marynarki Wojennej. W Gdańsku zaś odwiedziliśmy starówkę, pomnik Neptuna, Bazylikę Mariacką, muzeum „Dwór Artusa”, „Muzeum Bursztynu”.

lazy1

16 lipca pojechaliśmy do pobliskiego Mielna, skąd statkiem „Mila” wypłynęliśmy w rejs po jeziorze Jamno. Dodatkowo odwiedziliśmy wesołe miasteczko, w którym Sempai Zgredzik poległ w nierównym boju z pewną maszyną…

W poniedziałek, 18 lipca, wybraliśmy się na wycieczkę do Darłowa i Darłówka. W Darłowie zwiedziliśmy „Zamek Książąt Pomorskich”, wystawę „Najstraszliwsze tarantule i skorpiony świata” oraz wystawę „Średniowieczne narzędzia tortur”. Z Darłówka wypłynęliśmy statkiem w morze. Dzielnie znosiliśmy męki rozhuśtanej przez spore fale łajby… na szczęście tylko nieliczni musieli trzymać głowę za burtą…

19 lipca ponownie udaliśmy do Mielna. Tym razem cały dzień pływaliśmy na 12-osobowym jachcie typu Dezeta. Do południa najstarsi pływali na starszej konstrukcji drewnianej pod 3 żaglami. Podczas tej żeglugi przechył jachtu był tak duży, że brakowało może 10 cm do tego, aby woda zaczęła wlewać się przez burtę. Po południu pływaliśmy na jachcie nowszej konstrukcji wykonanym z laminatów. Młodsi uczestnicy obozu pływali na 2 żaglach i wtedy przechyły były znacznie skromniejsze. Wszystkie te wspaniałe przeżycia zawdzięczamy Klubowi Morskiemu „Dal” z Mielna, a w szczególności Panu Jarosławowi Jaśkiewiczowi.

20 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni w Rzepkowie oraz na poligon wojskowy do Kołobrzegu. W Rzepkowie, oprócz samej jazdy konnej, poznaliśmy historię stadniny oraz pracę związaną z utrzymaniem koni. Ponadto odbył się konkurs przeciągania liny oraz pokaz jazdy konnej w wykonaniu klubu jeździeckiego. Dalsze plany na ten dzień związane były z wyjazdem do parku linowego w Darłówku. Niestety, po raz kolejny pogoda pokrzyżowała nasze plany. Z powodu dużych opadów deszczu zrezygnowaliśmy z tej przygody i pojechaliśmy do Kołobrzegu na poligon wojskowy. Tym razem odbyliśmy przejażdżkę po bezdrożach poligonu na transporterze opancerzonym MT-LB o podwoziu gąsienicowym.

lazy3

Podczas obozu zorganizowaliśmy również szereg zawodów sportowych, m.in. o tytuł mistrza koszykówki, kometki, kierownicy, pływania no i oczywiście turniej w kata.Najlepszą zawodniczką obozu została Aleksandra Nowakowska, która zdobyła aż pięć medali: 2 złote, 2 srebrne oraz jeden brązowy. Szczegółowe zestawienie Zwycięzców przedstawiamy poniżej:

Mistrz koszykówki:

Kat. młodzik dziewczęta:
1 miejsce – Anna Konaszewska
2 miejsce – Laura Bartosiewicz
3 miejsce – Aleksandra Nowakowska

Kat. kadet dziewczęta:
1 miejsce – Kinga Krawczyk 
2 miejsce – Justyna Jaworska
3 miejsce – Julia Dziadosz

Kat. młodzik chłopcy:
1 miejsce – Adam Suwała
2 miejsce – Paweł Rotuski
3 miejsce – Dominik Krakowiak

Kat. kadet chłopcy:
1 miejsce – Krzysztof Celuch
2 miejsce – Karol Majewski
3 miejsce – Mikołaj Przybysz

Mistrz kometki:

Kat. młodzik dziewczęta:
1 miejsce – Aleksandra Nowakowska 
2 miejsce – Zuzanna Dębiec
3 miejsce – Laura Bartosiewicz

Kat. kadet dziewczęta:
1 miejsce – Kinga Krawczyk
2 miejsce – Iza Zubrzycka
3 miejsce – Justyna Jaworska

Kat. młodzik chłopcy:
1 miejsce – Jan Popis
2 miejsce – Jakub Czarnecki
3 miejsce – Maciej Pastuszko

Kat. kadet chłopcy:
1 miejsce – Patryk Wasik
2 miejsce – Mikołaj Przybysz
3 miejsce – Bartosz Chołuj

Mistrz kierownicy:

Kat. młodzik dziewczęta:
1 miejsce – Zuzanna Dębiec
2 miejsce – Aleksandra Nowakowska
3 miejsce – Alicja Stępień

Kat. kadet dziewczęta:
1 miejsce – Julia Dziadosz
2 miejsce – Justyna Jaworska
3 miejsce – Iza Zubrzycka

Kat. młodzik chłopcy:
1 miejsce – Dominik Krakowiak
2 miejsce – Jakub Bohater
3 miejsce – Jakub Czarnecki

Kat. kadet chłopcy:
1 miejsce – Bartosz Chołuj
2 miejsce – Karol Majewski
3 miejsce – Damian Jaworski

Kat. open kobiety:
1 miejsce – Justyna Pietrzyk
2 miejsce – Olga Fijałkowska
3 miejsce – Agnieszka Jędra

Kat. open mężczyźni:
1 miejsce – Damian Kłos
2 miejsce – Adrian Włodarski 
3 miejsce – Krzysztof Pietrzyk

Mistrz pływania:

Kat. młodzik dziewczęta:
1 miejsce – Alicja Stępień
2 miejsce – Aleksandra Nowakowska 
3 miejsce – Anna Konaszewska

Kat. kadet dziewczęta:
1 miejsce – Iza Zubrzycka
2 miejsce – Justyna Jaworska
3 miejsce – Julia Dziadosz

Kat. młodzik chłopcy:
1 miejsce – Jakub Czarnecki
2 miejsce – Adam Suwała
3 miejsce – Jan Cieślakowski

Kat. kadet chłopcy:
1 miejsce – Krzysztof Celuch
2 miejsce – Bartosz Chołuj
3 miejsce – Damian Jaworski

Kat. open kobiety:
1 miejsce – Justyna Pietrzyk
2 miejsce – Olga Fijałkowska
3 miejsce – Dorota Przybysz

Kat. open mężczyźni:
1 miejsce – Damian Kłos
2 miejsce – Marcin Bitner
3 miejsce – Jakub Fijoł

Turniej w kata:

Kat. dziecko:
1 miejsce – Aleksandra Nowakowska
2 miejsce – Maciej Pastuszko
3 miejsce – Maksymilian Woźniak

Kat. młodzik:
1 miejsce – Alicja Stępień
2 miejsce – Łukasz Suwała
3 miejsce – Dominik Krakowiak

Kat. kadet:
1 miejsce – Iza Zubrzycka 
2 miejsce – Paweł Rotuski
3 miejsce – Jakub Bohater

Kat. junior:
1 miejsce – Marcel Walos
2 miejsce – Kinga Krawczyk
3 miejsce – Maciej Modrzejewski

Kat. junior młodszy:
1 miejsce – Justyna Jaworska 
2 miejsce – Krzysztof Celuch 
3 miejsce – Błażej Stępień

Kat. junior starszy:
1 miejsce – Mateusz Pelc
2 miejsce – Damian Kłos
3 miejsce – Jakub Fijoł

Skoki w worku:

1 miejsce – Jakub Fijoł
2 miejsce – Mateusz Pelc
3 miejsce – Marcel Walos

Każdy dzień pobytu na obozie sportowym nad Bałtykiem przynosił wiele wrażeń i emocji. Zadowoleni zaczęliśmy snuć pierwsze plany na przyszły rok. Naszą beztroskę przerwała nagła wiadomość o śmiertelnym wypadku 19-letniego zawodnika naszego Klubu – Sempai Pawła Wałęki. Pojawiły się chwile smutku i liczne pytania, na które nikt nie znał odpowiedzi. Wszystkich ogarnęła zaduma nad życiem i jego ulotnością… „Głowę trzymaj nisko, lecz spoglądaj wysoko. Mów roztropnie. Miej dobre serce. Służ innym z czcigodną pobożnością – traktuj to jako punkt wyjścia” – niech te słowa Sosai Masutatsu Oyama będą nam drogowskazem, tak jak były nim dla Pawła.