Puchar Polski OYAMA TOP – Lubliniec 2008

W Lublińcu odbył się Puchar Polski OYAMA TOP, zorganizowany przez Lubliniecki Klub Oyama Karate z Sensei Bogusławem Plewką 3 dan na czele, w którym wystąpili czołowi zawodnicy knockdown. Sędzią Głównym był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec) a arbitrami maty Sensei: Witold Choiński 4 dan (Białystok), Rafał Majda 4 dan (Jelenia Góra) i Robert Bretner 3 dan (Kraków). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Jak co roku, dodatkową dramaturgię stworzył test rozbijania desek, przeprowadzony w gronie  finalistów.
W ramach tameshiwarii, każdy senior musiał łamać pięścią (seiken), kantem dłonii (shuto) i łokciem (hiji). Po tegorocznej zmianie regulaminu, przy remisie po dogrywce, ilość złamanych desek miała pierwszoplanowe znaczenie dla sędziów. Dopiero
w drugiej kolejności decydowała różnica wagi. Mieliśmy tu wiele niespodzianek. Dzięki którym, test tameshiwari był ekscytujący a walki bardzo zacięte. Znakomitą atmosferę stworzyła licznie zgromadzona publiczności, mocno dopingująca walczących. Zawody były znakomicie zorganizowane i przeprowadzone. Walki toczyły się na jednej macie, przy zintegrowanych efektach zmieniającego się światła, muzyki i obrazów na ekranie. Imponujące wielkością puchary, ufundowane przez gospodarzy, zostały przygotowane przez firmę SUTEMI z Wadowic. Organizatorzy zadbali także o cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz pamiątkowe statuetki dla sponsorów i gości honorowych . Na zakończenie Pucharu, Shihan Jan Dyduch
w imieniu OYAMA PFK , Pan Edward Maniura- Burmistrz Lublińca – w imieniu władz miasta, Sensei Bogdan Plewka – w imieniu klubu i Sensei Paweł Pajdak – w imieniu zespołu sędziowskiego, wręczali medalistom trofea i nagrody. Zamykając OYAMA TOP, Shihan Dyduch podziękował i pogratulował gospodarzom sukcesu organizacyjnego, podkreślając, że są to już drugie
w Lublińcu – wzorcowo przeprowadzone ogólnopolskie zawody Oyama karate. NKSW Wulkan reprezentowało dwóch zawodników którzy zakończyli turniej stając na podium:

Kat. plus 90 kg:

 • Łukasz Łuczyński- 1 miejsce
 • Jakub Pioś – 3 miejsce 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi.
Osu!

VI TURNIEJ W KATA NKSW WULKAN

kataVIb

7 grudnia 2008 na hali sportowej przy ulicy Głowaczowskiej rozegrano VI Turniej w Kata zorganizowany przez NKSW Wulkan w Kozienicach. W turnieju wzięło udział 101 zawodników
z Łodzi, Zwolenia, Jedlni – Letnisko oraz Kozienic.

kataVIc

kataVIa

Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród. W szczególności:

PC TELECOM
Sergiusz Wróblewski
ul. Hamernicka 13/6
26-900 Kozienice
tel 505 140 422

FUH ALTERM

Albert Lenarcik
Tel. 508 278 201
SKOK przy Elektrowni Kozienice S.A

Wyniki:

BIAŁE PASY

 • Kat. przedszkolak

1 miejsce: Aleksandra Nowakowska
2 miejsce: Laura Bartosiewicz
3 miejsce: Oskar Wójcik

 • Kat. dziecko

1 miejsce: Jakub Janaszewski
2 miejsce: Anna Konaszewska
3 miejsce: Filip Zawodnik

 • Kat. młodzik

1 miejsce: Marcel Lasota
2 miejsce: Zuzanna Krajewska
3 miejsce: Kinga Krawczyk

 • Kat. kadet:

1 miejsce: Radosław Zys
2 miejsce: Bartosz Pawlicki
3 miejsce: Łukasz Luśtyk

KOLOROWE PASY

 • Kat. dziecko:

1 miejsce: Krzysztof Celuch
2 miejsce: Jakub Szymański
3 miejsce: Dominik Krawiec

 • Kat. młodzik:

1 miejsce: Maciej Makarewicz
2 miejsce: Marcel Walos
3 miejsce: Maksymilian Borkowski

 • Kat. kadet:

1 miejsce: Paweł Kisiołek
2 miejsce: Patryk Bronisz
3 miejsce: Dawid Rusek

 • Kat. junior

1 miejsce: Mateusz Pelc
2 miejsce: Damian Kłos
3 miejsce: Sławomir Chamera

 • Kat. junior starszy:

1 miejsce: Jakub Chołuj
2 miejsce: Krzysztof Pietrzyk
3 miejsce: Marcin Bitner

 • Kat. senior:

1 miejsce:  Michał Musielewicz
2 miejsce: Łukasz Łuczyński
3 miejsce: Tomasz Duma

Puchar Polski w Jeleniej Górze (Semi-knockdown na wysokim poziomie!)

W Jeleniej Górze w dniu 29 listopada 2008 odbył się coroczny Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown, pod patronatem Pana Marka Obrębalskiego- Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. W turnieju wystartowało ok. 180 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama karate i 1 klubu Kyokushin-Tezuka Group. Do finałów, walki toczyły się na dwóch matach. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majda 4 dan na czele.  Sędzią Głównym Pucharu był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec).

Sędziami maty byli mistrzowie: Eugeniusz Stanisławek 5 dan (Wałbrzych), Witold Choiński 4 dan (Białystok), Rafał Majda 4 dan (Jelenia Góra), Bogusław Plewka 3 dan (Lubliniec), Robert Bretner 3 dan (Kraków) i Andrzej Tomiałowicz 3 dan (Lubsko). Za obsługę informatyczą zawodów odpowiadały koleżanki: Bożena Majowska i Anna Kołodziej-Plewka (Lubliniec). Nagrody wręczał prezes OYAMA PFK- Shihan Jan Dyduch 7 dan.

Wyniki naszych zawodników:

Juniorzy

 • Kat. -70 kg:- 3miejsce Marcin Bitner, 3 miejsce –Jakub Chołuj
 • Kat. plus 75 kg- 1 miejsce Krzysztof Pietrzyk

Juniorzy starsi:

 • Kat.  – 75 kg- 2 miejsce Damian Krok.

Seniorzy:

Kat. plus 90 kg- 3 miejsce Jakub Pioś

Łukasz Łuczyński drugi w Pucharze Świata!

8 listopada w Danbury, w stanie Connecticut w USA, odbył się II Puchar Świata w Karate „Kanreikai Open” /knockdown/, w którym reprezentanci OYAMA Polskiej Federacji Karate zdobyli 4 medale w tym: 3 złote i 1 srebrny.

Łukasz ŁUCZYŃSKI, NKSW „Wulkan” Kozienice
II miejsce

 • Anna KOŁODZIEJ-PLEWKA, Lubliniec,
 • Dominik RZEPKA, Kraków-Oyama,
 • Marcin NOWOSIELSKI, Jelenia Góra wywalczyli I miejsca

 

Obowiązki trenera polskiej reprezentacji pełnił Sensei Rafał MAJDA 4 dan, Jelenia Góra. Kierownikiem ekipy i sędzią był Shihan Józef PIETRAS 5 dan, Kraków.

Wyniki, galeria zdjęć oraz filmy z fragmentami walk z zawodów będą wkrótce dostępne na oficjalnej stronie gospodarzy

Przypomnijmy, że to kolejny sukces reprezentanta naszego klubu.  Łukasz jest aktualnym mistrzem Europy, Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

III Ogólnopolski Otwarty Turniej Karate Juniorów

W sobotę 18 października 2008 r. odbył się III Ogólnopolski Otwarty Turniej Karate Juniorów zorganizowany przez Rzeszowski Klub Oyama Karate połączony był z obchodami XXX-lecia Karate Kontaktowego w Rzeszowie.

III Ogólnopolski Otwarty Turniej Karate Juniorów realizowany jest z myślą o propagowaniu zdrowej rywalizacji sportowej wśród dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 18 lat, uprawiających sztuki walki w różnych klubach na terenie całego kraju.
Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan z Kozienic reprezentowało 4 zawodników.
Wyniki:
junior młodszy:
kat do 70 kg

 • 2 miejsce Marcin Bitner
 • 3 miejsce Jakub Chołuj

kat. do 75 kg

 • 2 miejsce Krzysztof Pietrzyk
 • 3 miejsce Damian Krok

V Turniej Kata NKSW Wulkan Kozienice – 1.06.2008

1 czerwca 2008 na hali sportowej przy ulicy Głowaczowskiej rozegrano V Turniej w Kata zorganizowany przez NKSW Wulkan w Kozienicach. W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Zwolenia, Jedlni – Letnisko oraz Kozienic.

Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród. W szczególności:

PC TELECOM

Sergiusz Wróblewski
ul. Hamernicka 13/6

26-900 Kozienice
tel 505 140 422

TEXAR s.c
ul. Chorzowska 12
26-600 Radom
tel/fax  48 381 60 04
e-mail: texar@vp.pl
SKOK przy Elektrowni Kozienice S.A

WESTERN UNION

Komisja sędziowska:

 • Andrzej Suwała 2 dan (Kozienice)
 • Adam Sochan 2 dan (Łódź)
 • Dariusz Szulc 2 dan ( Piotrków Trybunalski)
 • Andrzej Jastrzębski 1 dan ( Jedlnia Letnisko)

WYNIKI:

BIAŁE PASY

Kat. Przedszkolak:

1 miejsce- Anna Konaszewska (Kozienice)
2 miejsce- Łukasz Suwała (Kozienice)
3 miejsce- Alicja Jankowska (Kozienice)

Kat.Dziecko:

1 miejsce- Justyna Jaworska (Kozienice)
2 miejsce- Szymon Ozga (Zwoleń)
3 miejsce- Jakub Janszewski (Łódź)

Kat. Młodzik

1 miejsce- Marcel Walos (Kozienice)
2 miejsce- Mariusz Jagiełło (Kozienice)
3 miejsce- Agata Luśtyk (Kozienice)

Kat. Kadet:

1 miejsce- Dawid Gąsiorek (Łódź)
2 miejsce- Patrycja Wosztyl (Jedlnia Letnisko)
3 miejsce- Katarzyna Drab (Zwoleń)

KOLOROWE PASY

Kat. Dziecko:

1 miejsce- Krzysztof Celuch (Kozienice)
2 miejsce- Jakub Szymański (Kozienice)
3 miejsce- Konrad Ozimek (Kozienice)

Kat. Młodzik:

1 miejsce- Patryk Fijałkowski (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Miłosz Pacak (Kozienice)
3 miejsce- Kacper Abramczyk (Kozienice)

Kat. Kadet:

1 miejsce- Kacper Kitowski (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Justyna Pietrzyk (Zwoleń)
3 miejsce- mateusz Pelc (Kozienice)

Kat. Junior:

1 miejsce- Jakub Kitowski (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Damian Krok (Zwoleń)
3 miejsce- Krzysztof Pietrzyk (Zwoleń)

Kat. Junior Starszy:

1 miejsce- Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Jakub Chołuj (Kozienice)
3 miejsce- Piotr Chojnacki (Jedlnia Letnisko)

Kat. Senior:

1 miejsce- Michał Pełka (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Łukasz Łuczyński (Kozienice)
3 miejsce- Aneta Jemioł (Jedlnia Letnisko)

Mistrzostwa Polski Knockdown Wrocław 17 maja 2008

W Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF we Wrocławiu, odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia – Pana Rafała Dutkiewicza i Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate- Shihan Jana Dyducha. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Karate Oyama DRAGON z Sensei Sebastianem Mielcarkiem 2 dan na czele. Mistrzostwa stały na bardzo dobrym poziomie sportowym a ich walki finałowe były porywające i niezwykle wyrównane. Szereg z nich zakończyło się werdyktem przez: wagę lub deski. Walki półfinałowe poprzedził emocjonujący test rozbijania desek. W ramach tameshiwarii, każdy senior łamał wybrana liczbę standardowych desek pięścią (seiken) lub kantem dłonii (shuto). W myśl regulaminu, zawodnicy walczyli bez ochraniaczy. z możliwością stosowaniam.in. kopnięć: mae-geri i hiza geri-jodan. Pan Adam Stocki – Dyrektor Biura Sportu Urzędu Miasta Wrocławia, Shihan Jan Dyduch 7 dan – w imieniu PFK oraz Sensei Paweł Pajdak 4 dan – Sędzia Główny MP wręczali medalistom ładne medale, puchary i dyplomy, ufundowane przez Prezydenta Miasta Wrocławia i Prezesa OYAMA IKF.

NKSW Wulkan z dużym powodzeniem reprezentował  Łukasz Łuczyński 1 kyu zdobywając tytuł Mistrza Polski w kat. plus 90 kg.

Gratulujemy OSU!

Mistrzostwa Polski Semi Knockdown Oświęcim 10 maja 2008

W Oświęcimiu, w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji semi-knockdown pod patronatem Starosty Powiatowego- Pana Józefa Kały, Prezydenta Miasta Oświęcimia- Pana Janusza Marszałka i Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate- Shihan Jana Dyducha. Mistrzostwa zorganizował Oświęcimski Klub Karate na czele z Sensei Mariuszem Pawlusem 3 dan i Sensei Tadeuszem Bednarczykiem 3 dan.

Zawody zaszczycili swoją obecnością m.in.: Wicestarosta Powiatu – Pan Józef Krawczyk, Burmistrz miasta Brzeszcze- Pani Teresa Jankowska, oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Fizycznej Starostwa – Pan Jerzy Chrząszcz.

W Mistrzostwach wystartowało 194 zawodników i zawodniczek z 41 klubów, zrzeszonych w ogólnopolskich federacjach karate: Oyama, Kyokushin-Tezuka, Kyokushin-Matsushima, Kyokushin-IFK, Shinkyokushin i Kyokushin-Matsui).

Eliminacyjne pojedynki zostały sprawnie przeprowadzone na 3 matach. Juniorki i juniorzy walczyli w dwóch przedziałach wiekowych (14-16 lat i 16-18 lat) z użyciem kompletu standardowych ochraniaczy. Poziom sportowy i organizacyjny tych ważnych zawodów należy uznać za wysoki.

Hymn narodowy i marsze paradne odegrała Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Brzeszcze”. Efektowne medale i puchary wykonała firma Sutemi z Wadowic.

Wyniki naszych zawodników:

JUNIORZY:

Kat. do 70 kg

3 miejsce Marin Bitner

Kat do 75 kg

1 miejsce Krzysztof Pietrzyk

2 miejsce Damian Krok

SENIORKI:

Kat. plus 60 kg

2 miejsce Aneta Jemioł

SENIORZY:

Kat.do 80 kg

3 miejsce Piotr Bednarek

Kat. plus 90 kg

2 miejsce Jakub Pioś

Otwarte Mistrzostwa Woli

W Warszawie 26 i 27 kwietnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Woli w Karate zorganizowane przez Mazowiecki Klub Oyama Karate „Smok”. W turnieju wystartowało 7 naszych zawodników.

Wyniki:

Tomasz Gajewski – 1 miejsce w konkurencji Tarcze do 14 lat (białe pasy)

Dawid Rusek – 3 miejsce w konkurencji Tarcze do 14 lat (kolorowe pasy)

Aneta Jemioł – 1 miejsce w konkurencji Kumite seniorki do 65kg

Jakub Pioś – 2 miejsce w konkurencji Kumite seniorów pow. 70kg

Paweł Lachowicz – 2 miejsce w konkurencji Kumite seniorów Pierwszy krok OPEN

Piotr Chojnacki – 3 miejsce w konkurencji Kumite seniorów do 70kg.

Opiekunem naszych zawodników podczas zawodów był sensei Andrzej Jastrzębski 1 dan.

Gratulacje OSU!

Łukasz Łuczyński Mistrzem Europy !!

Tytuł mistrzowski wywalczył w niedzielę w holenderskiej Hadze w otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin International Buudo Kai w kategorii plus 80 kg. Zawody te zorganizowane były przez Kakamura Karate Club pod auspicjami IBK Kyokushinkai.
To wielki sukces tego zawodnika jak również jego trenera Andrzeja Suwały.

Łukasz został jednym z 5 reprezentantów Polski – Oyama Polskiej  Federacji Karate po wygraniu krajowych eliminacji w styczniowych zawodach eliminacyjnych w Krakowie.

Otwarty turniej Pomorza i Kujaw 2008

16 marca 2008 w Bydgoszczy odbył się Otwarty Turniej Pomorza i Kujaw PFK w konkurencji semi-knockdown, który zorganizował: Bydgoski Klub Oyama Karate PAŁAC z Pałacem Młodzieży w Bydgoszczy, pod kierownictwem Sensei Sławomira Posłusznego 3 dan. Honorowy Patronat nad turniejem objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski: Pan Rafał Bruski, który był reprezentowany podczas zawodów przez Dyrektora Pana Dariusza Gręzickego. W zawodach wystartowało 77 zawodników i zawodniczek z 15 klubów Oyama karate, 1 klubu Shinkyokushin i 1 klubu Kyokushin-Tezuka. Sędzią Głównym zawodów był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec)- Wiceprezes OYAMA PFK.

Wyniki naszych zawodników:

JUNIORZY

Do 65 kg:
3 miejsce Krzysztof Pietrzyk

Do 75 kg:
1 miejsce Damian Krok

JUNIORZY STARSI

3 miejsce Paweł Lachowicz

SENIORKI

Pow. 60 kg:
3 miejsce Aneta Jemioł

SENIORZY

plus 90 kg:
1 miejsce Jakub Pioś

Eliminacje do Mistrzostw Europy Kyokushinkai IBK 2008

W XVIII Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK w Hadze, wystartuje 5 osobowa reprezentacja Oyama PFK (po jednym zawodniku w danej kategorii wagowej). Zawody te, jak co roku, organizowane są przez słynny Klub Kamakura, pod auspicjami IBK Kyokushinkai na czele z jej szefem – Kancho Gerardem Gordeau 9 dan. W pojedynkach w ringu, w najtwardzszej formule knockdown (m.in. z hiza geri jodan z przechwytem) wezmą udział zawodnicy różnych dyscyplin walki, styli oraz organizacji karate z szeregu państw.

18 stycznia sempai Łukasz Łuczyński 1 kyu wygrał w Krakowie pojedynki eliminacyjne i będzie reprezentował Oyama Polską Federacje Karate na Mistrzostwach Europy w Hadze startując w wadze plus 80 kg.

Oprócz sempai Łukasza do kadry powołani zostali:

 • Anna Kołodziej – Plewka 2 dan
  (Lubliniecki Klub Oyama Karate)
 • Marta Szostak 2 kyu
  (Stołeczne Centrum Oyama Karate Tygrys)
 • Dominik Rzepka 2 dan
  (Krakowski Klub OYAMA)
 • Artur Nawaryński 2 kyu
  (Bielsko- Bialski Klub Oyama Karate)

Olbrzymie gratulacje dla sempai Łukasza i dla trenera OSU!